Odsłony 65 i 66: „Du-ka-cja” (PDF)

Odsłony 65 i 66: „Du-ka-cja” (PDF)

W dziejach świata rzeczywistość nie zmieniała się tak błyskawicznie, jak obecnie. Ciżby ludzkie, miotane przez wściekle wzburzony potok życia, rwą w nieznanym kierunku, spozierając po sobie z przestrachem. Co to będzie?! Dzień jutrzejszy nieznany, wczorajszy niepamiętany – pozostaje jeno chwila aktualna na mobilizację odruchów przetrwania. Czy istnieje metoda na kontrolę tego bezładu?

Od dawien receptą na utrzymanie wzorowego porządku była du-ka-cja, która wciąż zabiega płaczliwie o rację egzystencji. Niestety, du-ka-cja zostanie wessana w spienione wody transformacji, niezależnie od starań, tłumaczeń i błagań. Lepiej o tym wiedzieć teraz, w imię dobra swojego oraz potomnych…

Du-ka-cja wymaga wyłącznie zaczerpnięcia głębokiego oddechu i przejścia przez schematyczny magielek oświatowy, pod koniec którego wyłania się stróż wszechobecnego status quo. Przyszłość należy jednak do dysponujących większą odwagą, gdyż samo zaciśnięcie ząbków pod pręgierzem dydaktycznym przestaje być wystarczające. Jedynie zuchwałe bestie, mające czelność uwierzyć w siebie i pogonić aleją osobistych pasji czy marzeń, odnajdą lepsze jutro. Dukacze – Generacja „Z” – przegrają z żądnymi postępu rebeliantami – Generacją „X”.

Format PDF (11 stron A5, wielkość pliku 0.7 MB) – pobierz tutaj Pobierz 2 części publikacji Du-ka-cja w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s