Odsłony 72 i 73: „Gdy marzenie jest celem” (PDF)

Odsłony 72 i 73: „Gdy marzenie jest celem” (PDF)

Opowiadanie o cudzie. Opatrzność postanowiła – tak dla hecy – odejść od standardowego procesu zatruwania życia, rzucając nagle skarb pod nogi! „Masz tutaj człowiecze, co chciałeś, to bierz! Nie pękaj!” – rozgrzmiał głos z niebios, po czym dawca z zainteresowaniem spozierał na rozwój wypadków, zagryzając popcornem.

Okazja raz na tysiąc: oferowane warunki bytowe stanowią kalkomanię wyśnionego pragnienia. Marzenie wskakuje na talerz i szepce ponętnie: „No dalej, spałaszuj mnie!”.

Cóż uczynić, gdy prawda przerasta najśmielszą wyobraźnię? Grzesio zakładał, że odpowiedź była prosta, a jednak się mylił. Do dziś nie kojarzy źródła swojego błędu koncepcyjnego. Ech, zresztą wielu niby normalnych rzeczy nie pojmuje, gapa skończona…

Format PDF (26 stron A5, wielkość pliku 4.0 MB) – pobierz tutaj (2 części) Pobierz 2 części publikacji Gdy marzenie jest celem w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s