Kategoria: KRÓTKO

Chronologiczna lista odsłon a kategorii Krótko. Linki do ostatnich publikacji we wszystkich kategoriach znajdują się na menu bocznym witryny. Witryna oferuje także listę (spis treści) wszystkich odsłon: chronologicznie, tematycznie i losowo.

Odsłona 41: „Świadomość”

Odsłona 41 - ŚwiadomośćZ okazji świętowania aż 1000 lajków na Facebooku, poruszmy krótko sprawę statystyk.

Codziennie jesteśmy atakowani masą wykresów, liczb oraz diagramów, ze wskaźnikami prującymi zazwyczaj w górę pędem rakiet. Czujemy się jednak jakby gorzej… Jak to możliwe, że teoretycznie wszystko rwie ku lepszemu, a my wciąż markotni? Czyż nie należy pojąć tego tematu, pogaworzyć, zrozumieć?

Czytaj dalej … | Format PDF (0,6 MB) – pobierz Pobierz publikację Świadomość w formacie PDF

Odsłona 43: „Niebieski długopis”

Odsłona 43 - Niebieski długopisKrótki, patrotyczny tekst na temat… no, niebieskich długopisów.

Narodowe symbole należy zażarcie bronić, zwłaszcza poza granicami kraju, gdzie czychają na nas wrodzy ludzie. Agresory pragną wymazać nam z pamięci wszystkie wspomnienia ojczyzny. Użyją plejady taktyk, aby Polaka pogrążyć w smutku i rozpaczy, wyrywając brutalnie z rąk to, co swojskie, szanowane, kochane.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.6 MB) – pobierz Pobierz publikację Niebieski długopis w formacie PDF

Odsłona 47: „W gardło”

Odsłona 47 - W gardłoPogaworzmy na temat zakupów świątecznych, czyli rappera, ćwierkania, grzebienia i ciuchów.

Zanim pomkniesz po upominki bożenarodzeniowe, cieszące wyłącznie w momencie rozpakowywania, natomiast ulatujące z pamięci w przeciągu paru dni, poczytaj o magikach za kulisami, którzy ustawicznie decydują za nas o tym, co, gdzie i za ile chcemy kupić (czyli jakie powinniśmy mieć pragnienia).

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – pobierz Pobierz publikację W gardło w formacie PDF

Odsłona 49: „Nie ma wolnej chwili”

Odsłona 49 - Nie ma wolnej chwiliGrzesia znowuż nawiedził atak myślenia, tym razem dotyczący kwintesencji istnienia. Nie ma się jednak co obawiać wywodów naukowo-filozoficzno-teologicznych, bowiem Grześ jest istotą nieskomplikowaną, zatem wnioski są proste jak kij. Konkluzje jego intelektualnych męczarni mogą być przydatne i na święta, i na każdy dzień.

Pytanie brzmi: czy znajdujesz trochę czasu na to, aby twoje życie miało sens?

Czytaj dalej … | Format PDF (0.7 MB) – pobierz Pobierz publikację Nie ma wolnej chwili w formacie PDF

Odsłona 50: „Zestaw ‚Święty Mikołaj – zrób się sam!‘”

Odsłona 50 - Zestaw Święty Mikołaj - zrób się sam!Kto chce zostać prawdziwym świętym Mikołajem w te święta i rozdawać morze podarków?! Gnać po niebie w karocy za dostojnymi reniferami, włazić przez kominy do domów, podrzucać paczuszki pod choinkę bądź pakować je do skarpet? To prostsze, niż myślisz!

Zobacz jak przeobrazić się w legendarnego dostawcę bożenarodzeniowych prezentów – w dodatku na każdy dzień roku!

Czytaj dalej … | Format PDF (0,7 MB) – pobierz Pobierz publikację Zestaw Święty Mikołaj - zrób się sam! w formacie PDF

Odsłona 67 – „Profesorze! Profesorze!”

Odsłona 67 - Profesorze! Profesorze!Ludzi obwarowanych tutułami należy słuchać, ponieważ pochłonęli oni mądrości niezgłębione. Tym samym stopień naukowy podnosi rangę specjalisty w kręgach akademickich. Estyma wraz z posłuchem rosną proporcjonalnie do ilości skrótów literowych poprzedzających nazwisko, bowiem certyfikowani eksperci umieją więcej niż ciżby przeciętniaków bez atestu. Tymczasem społeczeństwo postrzega inaczej kwestię oficjalnych godności oraz autorytetu…

Czytaj dalej … | Format PDF (0.4 MB) – pobierz Pobierz publikację Profesorze! Profesorze! w formacie PDF

Odsłona 68 – „Kotek”

Odsłona 68 - KotekCóż wiemy o doczesnych zmaganiach wielu bliźnich? Nierzadko popadamy w schematyczne trendy koncepcyjne, podyktowane własnymi domniemaniami, spotęgowane opiniami otoczenia, zahartowane dodatkowo propagandą.

Historia pewnego kotka raz jeszcze zrewidowała grzesiowe podejście do stereotypów myślowych rodem z jego płaszczyzny egzystencjalnej.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.6 MB) – pobierz Pobierz publikację Kotek w formacie PDF

Odsłona 74: „Czy w ogóle warto czytać?”

Czy w ogóle warto czytać?W dobie kompulsywnej wymiany informacji poprzez internet, ślęczenie nad książką przypomina zasuwanie po autostradzie dorożką. Po co marnować czas oraz energię na pochłanianie długich publikacji, gdy wieści ze świata same pchają się do drzwi, a każdy kawalątek wiedzy wygrzebiemy piorunem przy użyciu szperaczki Google? Zapoznajmy się zatem z generacją „F”, wyhodowaną na pożywce elektronicznych bajtów i podumajmy: czy w ogóle warto czytać?

Czytaj dalej … | Format PDF (1.5 MB) – pobierz Pobierz publikację Czy w ogóle warto czytać? w formacie PDF

%d blogerów lubi to: