Kategoria: MIGAWKI

Chronologiczna lista odsłon a kategorii Migawki. Linki do ostatnich publikacji we wszystkich kategoriach znajdują się na menu bocznym witryny. Witryna oferuje także listę (spis treści) wszystkich odsłon: chronologicznie, tematycznie i losowo.

Odsłona 1: „W takt muzyki”

Odsłona 1 - W takt muzykiPewnego dnia, znany emigrant Grzesio Polak, dostał szału na siłowni. W efekcie powstał wtedy pierwszy tekst, odzwierciedlający w pełni burzę emocjonalną, przez którą nasz banita nieustannie przechodzi.

Co myślisz: czy wszyscy tzw. uchodźcy chcą tkwić tam, gdzie los ich rzucił?

Oto eksplozje (w takt muzyki) zakorkowanych przez lata uczuć Grzesia!

Czytaj dalej … | Format PDF (0.6 MB) – pobierz Pobierz publikację W takt muzyki w formacie PDF

Odsłona 9 – „Pranie”

Odsłona 9 - PranieBiednego emigranta Grzesia Polaka chciano brutalnie upokorzyć, poprzez wredne taktyki wyporu z wygodnych ociekaczy na pranie.

Nie będzie obcy prał nam w twarz! Wykorzystując polską głowę na karku, nasz banita dzielnie poradził sobie ze zdradziecką ofensywą i odniósł miażdżące zwycięstwo. Poczytaj, jak życie automatycznie odpłaca za niesłuszne krzywdy!

Czytaj dalej … | Format PDF (0.9 MB) – pobierz Pobierz publikację Pranie w formacie PDF

Odsłona 12: „Diagnoza”

Odsłona 12 - DiagnozaGdy życie doskwiera, problemy trudno zdefiniować, a rozwiązania są nieznane, najlepszym źródłem wiedzy jest, rzecz oczywista, World Wide Web. W przeciągu paru konstruktywnie spędzonych godzinek mamy szansę na zdiagnozowanie swego stanu zdrowia oraz na odnalezienie wachlarza kroków zaradczych. Dalej, narodzie! Dajmy nura w internet po krzepę, szczęście i błogostan!

Czytaj dalej … | Format PDF (0,5 MB) – pobierz Pobierz publikację Diagnoza w formacie PDF

Odsłona 24 – „1 kanał”

Odsłona 24 - 1 kanałMając wiele problemów w życiu, najłatwiejszym rozwiązaniem jest zagłębienie się w nie swoich kanałach. Taktyka ta zawsze pokrzepia, ponieważ obserwacja kataklizmów innych napawa poczuciem osobistego błogostanu, no i daje niepowtarzalną okazję do łebskich komentarzy w gronie znajomych.

Grzesio uspakaja skołatane nerwy na bazie wieści o powodziach i delfinach.

Czytaj dalej … | Format PDF (2.1 MB) – 3 części Pobierz wszystkie 3 odcinki publikacji Kanały w formacie PDF

Odsłona 25 – „2 kanał”

Odsłona 25 - 2 kanałPo dniu pełnym frustracji w pracy i gonitwy donikąd, Grzesio kontynuuje kurację kanałową. Neurony mózgowe zostają odczopowane z zaśniedziałych, głupich zmartwień – w niepamięć idą niedostatki finansowe, szantażujący szef czy przygniatająca samotność.

Środki uzdrawiające? Wibrujące pasy, udary cieplne i… pingwinki!

Czytaj dalej … | Format PDF (2.1 MB) – 3 części Pobierz wszystkie 3 odcinki publikacji Kanały w formacie PDF

Odsłona 26 – „Kanały”

Odsłona 26 - KanałyZmartwiony? Stargany problemami? Przygnębiony? Głowa do góry! Nie ma jak pobudzenie wyobraźni konstruktywnymi wiadomościami. Czym jest pustka w lodówce wobec przedniej strawy duchowej? Po cóż marzyć o dalekich podróżach, gdy pęcznieją horyzonty myślowe?

Era książek odchodzi w zapomnienie, zamglona odurzeniem po łyknięciu pigułki informacyjnej ze skoncentrowaną – niezwykle istotną – wiedzą.

Czytaj dalej … | Format PDF (2.1 MB) – 3 części Pobierz wszystkie 3 odcinki publikacji Kanały w formacie PDF

Odsłona 36 – „Vive la France!” (Część I)

Odsłona 36 - Vive la France - Część IOpowieść o pobycie Grzesia w światowej stolicy kultury, zatem w Paryżu. Czyli instrukcje dla tych, którzy pragną osiągnąć maksymalne powodzenie na portalach randkowych. Wszak Grzesio nie jest turystą przeciętnym, ganiającym od jednego zabytku do drugiego podług wyświechtanego programu przewodnika. Umie zauważyć i docenić prawdziwe skarby obcego kraju. Po co latać cięgiem ulicami, gdy mamy dobę internetu?!

Czytaj dalej … | Format PDF (3.6 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Vive la France! w formacie PDF

Odsłona 37 – „Vive la France!” (Część II)

Odsłona 37 - Vive la France - Część IIKto głosi, że mamona szczęścia nie daje? Kretyńskie porzekadło! Nie na marne dobry przyjaciel Krzysio zawsze instruował: „Światem rządzą tylko dwie rzeczy: dupa i pieniądze!”. Grzesio musiał przelecieć tysiące kilometrów, by ujrzeć potęgę kasy na własne oczy!

Zobaczmy więc, jaki był finał wizyty w stolicy Francji. Warto, ponieważ bezpieczniej jest się uczyć na błędach drugiego!

Czytaj dalej … | Format PDF (3.6 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Vive la France! w formacie PDF

Odsłona 46 – „Gry”

Odsłona 46 - GryKrótka opowieść o koszmarach doktora w RPA, a jest ich wiele.

Niestety, nie poczytasz o zabijaniu białych, gotowaniu w kotle przez ludożerców, gwałtach na medykach – akurat to się nie zdarza. Poznasz za to daleko gorsze cierpienia biednego Grzesia, rzuconego na pastwę losu tych… eee… gier!

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – pobierz Pobierz publikację Gry w formacie PDF

Odsłona 48 – „Mandela”

Odsłona 48 - MandelaZmarł Nelson Mandela. Krytycy tego człowieka natychmiast przypominają akty terroru, w których afrykański przywódca (później prezydent RPA) uczestnieczył. Tymczasem nie chodzi oto, kim Mandela był, ale kim się stał. Nie każdy potrafi powstać z trumienki przeciętności, woląc wiecznie gnić w dziurce, wypełnionej gówienkiem własnych oszczerstw.

Rozważanie nad jego rolą w RPA i Świecie nasuwa pytanie: kogo potrzebuje w tej chwili Polska?

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – pobierz Pobierz publikację Mandela w formacie PDF

Odsłona 51: „Tablica zarządzeń”

Odsłona 51 - Tablica zarządzeńNowy Rok to faza postanowień, natomiast bożenarodzeniowa aura powinna obfitować w szczerość. Co więc przyrzekniesz sobie w czasie tego szczególnego okresu życia? Co przybijesz na własnej tablicy zarządzeń? Oby nie instrukcje, jakie pewnego dnia ujrzał Grzesio…

Zapoznaj się z fenomenalnym produktem ludzkiej dalekowzroczności.

Czytaj dalej … | Format PDF (0,9 MB) – pobierz Pobierz publikację Tablica zarządzeń w formacie PDF

Odsłona 60: „Pęczki”

Odsłona 60 - PęczkiDlaczego wiecznie nie mamy czasu? Dziwne: pomimo posiadania nowoczesnych technologii komunikacyjnych (internetu, smartfonów, aplikacji itd.), ganiamy z jeszcze bardziej wywieszonymi ozorami niż kiedyś, do punktu zaniedbania trywialnych kontaktów werbalnych.

To wszystko przez pęczki! Grzesio zapoznał się z pęczkami przypadkowo – został niejako zmuszony do nabycia pęczków. Tak to doświadczył pęczkowej realności, którą jednak – nie pękając – szybko zarzucił.

Czytaj dalej … | Format PDF (0,7 MB) – pobierz Pobierz publikację Pęczki w formacie PDF

Odsłona 62: „Diagnoza” (poetycko)

Odsłona 62 - Diagnoza poetyckoNie ma lepszego rozpoznania dysfunkcji niż rzetelna ewaluacja internetowa. W głębinach sieci czekają na kliknięcia orzeczenia, zawsze wyjaśniające w 100% bezlik naszych unikatowych symptomów. Oprócz bezbłędnych rozpoznań stanów chorobowych, psychicznych czy emocjonalnych, www udostępnia też listy środków zaradczych, jakie w życiu nie wpadłyby nam do głów. Bez strachu więc postawmy sobie diagnozę!

Czytaj dalej … | Format PDF (0,4 MB) – pobierz Pobierz publikację Diagnoza poetycko w formacie PDF

Odsłona 65 – „Gdy marzenie jest celem” (Część I)

Odsłona 72 - Gdy marzenie jest celem - Część IOpowiadanie o cudzie. Opatrzność postanowiła – tak dla hecy – odejść od standardowego procesu zatruwania życia, rzucając nagle skarb pod nogi! „Masz tutaj człowiecze, co chciałeś, to bierz! Nie pękaj!” – rozgrzmiał głos z niebios, po czym dawca z zainteresowaniem spozierał na rozwój wypadków, zagryzając popcornem.

Grzesio doświadczył rzadkiego widowiska, kiedy najskrytsze marzenie przeistoczyło się w realność…

Czytaj dalej … | Format PDF (4.0 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Gdy marzenie jest celem w formacie PDF

Odsłona 65: „Gdy marzenie jest celem” (Część II)

Odsłona 73 - Gdy marzenie jest celem - Część IIOkazja raz na tysiąc: oferowane warunki bytowe stanowią kalkomanię wyśnionego pragnienia. Marzenie wskakuje na talerz i szepce ponętnie: „No dalej, spałaszuj mnie!”.

Cóż uczynić, gdy prawda przerasta najśmielszą wyobraźnię? Grzesio zakładał, że odpowiedź była prosta, a jednak się mylił. Do dziś nie kojarzy źródła swojego błędu koncepcyjnego. Ech, zresztą wielu niby normalnych rzeczy nie pojmuje, gapa skończona…

Czytaj dalej … | Format PDF (4.0 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Gdy marzenie jest celem w formacie PDF

Odsłona 82: „Niesforne buciki”

Odsłona 82 - Niesforne bucikiHistoria pewnych buciczków, uparcie przeciwstawiających się przeciętnym oczekiwaniom, a przez to doprowadzających użytkownika do rozpaczy. Bezczelne trzewiki zamieniają życie Grzesia w istny koszmar! Ale nie tylko one winne, bowiem i łuczki dorzuciły swe pięć groszy. Tak, człapy do spółki z łuczkami spowodowały, że Grzesio ulega transformacji w odludka, dziwoląga, nawet wywrotowca, zaś on wcale a wcale nie pragnie takiego obrotu spraw!

Czytaj dalej … | Format PDF (0.6 MB) – pobierz Pobierz publikację Niesforne buciki w formacie PDF

Odsłona 89: „Dzień w życiu Grzesia Polaka”

Odsłona 89 - Dzień w życiu Grzesia PolakaKażdy może mieć dzień gorszy: zwichniemy kostkę; złapiemy gumę; otrzymamy niespodziewany rachunek; zostaniemy zwymyślani, zignorowani, okradnięci czy oszwabieni. W sumie, ktoś lub coś pokrzyżuje nam plany, doprowadzając do frustracji. Ech, po prostu wstaliśmy lewą nogą! Jutro przecież będzie lepiej! Hmm… doprawdy?

Czytaj dalej … | Format PDF (0.6 MB) – pobierz Pobierz publikację Dzień w życiu Grzesia Polaka w formacie PDF

Odsłona 90: „Zeromowa”

Odsłona 90 - ZeromowaPropaganda sukcesu wyszła z mody, wyparta przez zeromowę, czyli paplanie o niczym w taki sposób, aby wzbudzić spokój, zadowolenie, a nawet podziw obywateli. Zeromowa to majstersztyk zakulisowych speców od public relations (pracujących w pocie czoła dla organów władzy), uprawiających sztukę frazeologicznego otumanienia odbiorcy do stanu transu, w którym afirmacje są automatycznie egzekwowane.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – pobierz Pobierz publikację Zeromowa w formacie PDF

Odsłona 91: „Z boku” (Część I)

Odsłona 91 - Z boku - Część IGrzesio nagle zauważył, że padół ziemski jest pełen ludzi plotkujących o błędach innych, ale popełniających dokładnie te same błędy, co oplotkowywani. Od razu przeraził się na myśl, że on też robi dokładnie to, co krytykuje, ale nie zdaje sobie z tego sprawy bowiem ci, którzy go obgadują, naturalnie nie pisną mu słówkiem o jego mankamentach, by nie stracić okazji do dalszego obgadywania! Jak wybrnąć z tego galimatiasu hipokryzji?!

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Z boku w formacie PDF

Odsłona 92: „Z boku” (Część II)

Odsłona 92 - Z boku - Część IICzłowiek przytłoczony górą problemów, dylematów czy smutków ma parę opcji remedialnych: samouczek, psycholog, wszechpotężna sieć z listami „sposobów na…”. Oczywiście, pierwsza w kolejce stoi introspekcja, jako metoda rozgryzienia przyczyn osobistych zgryzot, mąk, ułomności, bezradności itd. poprzez wewnętrzną medytację. Grzesio zaś proponuje nową, szybszą, rewolucyjną odtrutkę na bolączki egzystencjalne: ekstraspekcję.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – 2 części Pobierz 2 części publikacji Z boku w formacie PDF

Odsłona 98: „Niedostrzegalni”

Odsłona 98 - NiedostrzegalniOpowiadanie o supersprzątaczu i superochraniarzu, czyli o dwóch facetach, którzy wbili się w pamięć Grzesia bardziej niż niejedna gwiazda hollywoodzka, a na pewno bardziej niż obwieszeni tytułami przełożeni.

Niekiedy ci, którzy nie wychodzą przed orkiestrę, stwarzają takie warunki, że orkiestra może w ogóle coś zagrać.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.5 MB) – pobierz Pobierz publikację Niedostrzegalni w formacie PDF

Odsłony 99-101: „Językoznawstwo”

Odsłony 99-101 - JęzykoznawstwoKonieczności wprowadzenia zmian w życiu nie można wydedukować – to trzeba poczuć.

Czytaj dalej … | Format PDF (0.4 MB) – 3 części Pobierz 3 części publikacji Językoznawstwo w formacie PDF

%d blogerów lubi to: