Odsłony 34 i 35: „Lekkość” (PDF)

Odsłony 34 i 35: „Lekkość” (PDF)

Solidne ślubowania nie mają nic wspólnego z postanowieniami noworocznymi. Wypływają nagle z czeluści duszy – nadprzyrodzone decyzje, których mocy nie kwestionujemy, podświadomie czując rzetelność intencji. Magiczny moment, kiedy mamy prawo powiedzieć „nigdy więcej” oraz być pewni przyrzeczeniu. Nadeszła taka chwila i w życiu Grzesia, gdy zaprzysiągł sobie zrzucenie jarzma, które czyniło z niego bezsilnego wraka.

W procesie wyswobadzania się z kieratów finansowo-administracyjnych Grzesio zauważył, iż większość rutyn, wystukujących rytm codzienności, stanowi zagłuszający doczesność szum, powstający na skutek presji dostosowywania się do trendów czy iluzorycznych pragnień. Poprzez ciężką drogę poświęceń do osiągnięcia pośredniego stadium lekkości fizycznej, zrozumiał istotę lekkości metafizycznej. Nie ma nic piękniejszergo na świecie!

Format PDF (21 stron A5, wielkość pliku 1.1 MB) – pobierz tutaj Pobierz 2 części publikacji Lekkość w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s