Listy do Polski 7: „Ostatni gwóźdź do reemigracyjnej trumienki” (PDF)

Listy do Polski 7: „Ostatni gwóźdź do reemigracyjnej trumienki” (PDF)

W momencie założenia rodziny za granicą, manewrowość emigranta spada praktycznie do zera. Najsilniejsze pragnienia powrotu do kraju zostaną zagłuszone przez płacz dzieci, charapnie męża, narzekania żony, wytyczne nauczycieli, żądania banku o następną spłatę pożyczki za dom. Familia jest źródłem wielkiej radości, ale unieruchamia człowieka na amen (przynajmniej mocno ogranicza decyzje relokacyjne).

Jeżeli nie chcesz palić mostów za sobą, raczej siedź w obcym państwie sam, albo znajdź partnera (partnerkę) bez anachronicznych kaprysów (jak podpisywanie aktów małżeńskich).

Format PDF (7 stron A5, wielkość pliku 0.6 MB) – pobierz tutaj Pobierz publikację Listy do Polski 7 - Ostatni gwóźdź do reemigracyjnej trumienki - w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s