Odsłona 13: „Odpowiedzialność” (PDF)

Odsłona 13: „Odpowiedzialność” (PDF)

Grzesio nagle odkrywa prawdę, która poniekąd przeraża: otóż jest naśladowanym wzorem! Męskie ego bije początkowo dumą, lecz zostaje szparko ujarzmione przez świadomość efektów ubocznych bezkrytycznej imitacji zdziwaczałego ojca przez posłusznego syna. W wychowaczych zapędach łatwo zapomnieć o obowiązku nadrzędnym: rozwoju autonomiczności dziecka. Cel trudny do osiągnięcia, gdy rodzic usiłuje ulepić pociechę na swoje podobieństwo.

Odpowiedzialność to pokora wobec własnej mocy oddziaływania na innych w połączeniu z umiejętnością samokrytyki – cechy katalizujące atmosferę, która sprzyja niezawisłemu rozkiwitowi podopiecznych.

Format PDF (10 stron A5, wielkość pliku 0.8 MB) – pobierz tutaj Pobierz publikację Odpowiedzialność w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s