Szczepan Sadurski

Szczepan SadurskiPublikacja 7, 10, 12 inauguruje pojawienie się renomowanego polskiego rysownika, Szczepana Sadurskiego, na witrynie GrzesioPolak.com! Jego ilustracje ubarwią i dodadzą kolejnego wymiaru przygodom, tudzież filozoficznym debatom, znanego banity Grzesia Polaka.

Przy tej okazji, Grzesio został mianowany Ambasadorem Partii Dobrego Humoru w RPA. Będzie stawiał wesołe wieżowce w różnych miejscach, aby pokazać rodakom w Polsce swoje okolice.

Zapoczątkowanie współpracy z Panem Sadurskim zaowocowało także publikacją artykułu zatutułowanego „Gry” w magazynie Polskiego Stowarzyszenia w Kapsztadzie.

Szczepan Sadurski – polski satyryk, karykaturzysta, dziennikarz. Przewodniczący Partii Dobrego Humoru.

 • Urodził się w 1965 r. w Lublinie; ukończył Liceum Sztuk Plastycznych (1985). Mieszka w Warszawie.
 • W prasie zadebiutował w wieku 14 lat (1979); dotychczas opublikował ponad 6 tysięcy rysunków w ponad 200 tytułach prasy polskiej i zagranicznej.
 • Uczestnik wielu wystaw rysunku satyrycznego (indywidualnych oraz zbiorowych) w Polsce i za granicą. Najważniejsze nagrody: Złota Szpilka’86 i Srebrna Szpilka’85 – nagrody tygodnika Szpilki w konkursie na najlepszy rysunek roku.
 • W latach 1991-2013 kierował Wydawnictwem Humoru i Satyry Superpress, wydającym m.in. czasopismo Dobry Humor. Ukazało się ponad 777 publikacji, w wielomilionowym nakładzie.
 • Jest szefem portali rozrywkowych: Sadurski.com oraz SuperPolonia.info.
 • Pomysłodawca i przewodniczący Partii Dobrego Humoru (2001) – nieformalnej, międzynarodowej organizacji dla ludzi z poczuciem humoru (3,5 tysiąca członków na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy). Legitymacje PDH otrzymali m.in. znani aktorzy, satyrycy i dziennikarze. Składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. Więcej: www.partia.dobryhumor.pl.
 • Juror konkursów satyrycznych (Polska, Turcja, Szwecja) i kabaretowych. Specjalny gość festiwalu w Tourcoing (Francja, 2007), w Erywaniu (Armenia, 2013).
 • W 2012 roku został zaproszony do USA, gdzie podczas podróży artystycznej miał szereg wystaw i spotkań z Polakami na wschodzie USA (Nowy Jork i okolice). Napisano wówczas, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Od 2011 r. po polskich szkołach w USA krąży ekspozycja jego rysunków „Sadurski polskim dzieciom w USA”.
 • Członek-założyciel SPAK (Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury). W latach 1993-99 zasiadał w Zarządzie Głównym.
 • Miał wiele wystaw indywidualnych, m.in. w Nowym Jorku (USA), Newcastle (Anglia), Wilnie (Litwa), Moskwie (Rosja), Barcelonie (Hiszpania).
 • Jeden z najbardziej zapracowanych rysowników polskich. Tworzy rysunki do prasy, książek i podręczników, dla stacji telewizyjnych, portali internetowych i na potrzeby szeroko rozumianej reklamy. Rysuje karykatury na żywo podczas imprez (eventy, targi, konferencje); rysował m.in. na targach w Londynie (2008), Monachium (2013).
 • Jako satyryk lubi zmuszać ludzi do myślenia. Oficjalnie zaproponował, aby Stadion Narodowy w Warszawie nazwać imieniem Michaela Jacksona, zgłosił swoją kandydaturę na szefa NATO oraz na trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej, zaproponował aby jedna z warszawskich ulic nosiła imię Adama Małysza.

Obejrzyj galerię rysunków Szczepana Sadurskiego, ilustrujących przygody Grzesia Polaka tutaj.

Portal Satyryczny Sadurski.com

%d blogerów lubi to: