Odsłona 2: „Słuchaj syna swego” (PDF)

Odsłona 2: „Słuchaj syna swego” (PDF)

Rodzic zazwyczaj ulega przekonaniu, że stanowi skarbiec edukacyjny latorośli. Rola wzoru do naśladowania napełnia odpowiedzialnością i patosem, pobudza do stosowania besztań wychowawczych, wymaga czujności żurawia.

Tymczasem Grzesio dostał od syna w prezencie iPoda – prezent, który mu uświadamił konieczność czerpania wiedzy od dzieci, a przynajmniej wysłuchania drugiej strony (przed podjęciem moralizatorskich przemówień opartych na urojeniach).

Hipokryzja rujnuje autorytet…

Format PDF (8 stron A5, wielkość pliku 0.7 MB) – pobierz tutaj Pobierz publikację Słuchaj syna swego w formacie PDF

Informacje Grzesio Polak
Rodzina, szkoła, studia, otoczenie, doświadczenia, samouczki itd. - nic nie pomogło i Grzesio pozostał niekompatybilny ze zorganizowanym systemowo światem, czyli nigdy nie dorósł. Krnąbrny genotyp, wbrew wszelkim zewnętrznym wpływom, zapobiegł manifestacji procesów dojrzewania, skazując nieboraka na łasce osobistych, infantylnych wyborów oraz politycznie niepoprawnych konkluzji. Tak więc Grzesio kroczy po padole ziemskim, zmagając się ze swoją naturą, tudzież z naturą szerzej rozumianą (życiem generalnie; stanem rzeczy; siłami uniwersum), a walka jest to nierówna! Miłego czytania!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s